Alioth

 • Tytuł: Alioth
 • Autorzy:
  – kod: Robert Bogulak(Exen)
  – grafika: Blażej Strażak(Diverse), Rafał Góra(Meteor)
  – muzyka: Kenneth Jonsson(Shade), Michał Rełkowski(Daf)
 • Developer: Nostalgia Production
 • Wydawca: L.K. Avalon, Eagleware
 • Rok: 1996
 • Gatunek: Platformowa, Strzelanka
 • Mamy oryginał: Nie

Uwagi, Notatki

Z bazy należącej do ludzkiej kolonii w systemie Alioth, zaprzestały napływać jakichkolwiek informacje. Przesłany tam agent zdążył jedynie powiedzieć, że poprzez nieudany eksperyment cały personel został zmutowany… po czym sam uległ mutacji. Federacja postanowiła wysłać tam robota w celu zniszczenia bazy i w ten sposób objawy mutacji. Otrzymałeś rolę operatora robota. Stajesz przed wieloma niebezpieczeństwami. Pole obronne robota słabnie w kontakcie z mutantami. Musisz więc uważać, ponieważ każdy błąd może być dla ciebie śmiertelny. Twój robot jest uzbrojony w broń, zmieniając wrogów w obłok pary. Ale niektóre rodzaje mutantów stworzyły system ochronny przed twoimi pociskami, przez co Twoja broń na nie nie działa – jedyne, co możesz zrobić, to ich unikać. Pamiętaj też, że ilość pocisków w twojej broni jest ograniczona. Ale w niektórych pokojach możesz uzupełnić ilość pocisków lub energii, strzelając do mutantów.

Twoim zadaniem jest odnalezienie 10 części bomby atomowej i dostarczenie ich do miejsca, w którym rozpocząłeś misję. Zostaniesz teleportowany do miejsca, z którego przybyłeś, a baza zostanie zniszczona. Czasami warto zainteresować się kilkoma ukrytymi tunelami. Powodzenia! Federacja zależy od Ciebie!

Gra została pierwotnie zakupiona przez L.K. Avalon. Jej angielska wersja została sprzedana do Eagleware International Productions.

Screenshoty

Linki

Lemon64: https://www.lemon64.com/games/details.php?ID=90
Gamebase64: http://www.gb64.com/game.php?id=14230&d=18&h=0
CSDb (Crack): https://csdb.dk/release/?id=34389