Oficjalny start strony o polskich grach

Witamy w bazie polskich gier na komputer Commodore 64. Dzisiaj oficjalny start strony.

W ramach portalu C64Portal.pl startujemy dzisiaj tj. 7.08.2021z serwisem “Polskie Gry”. Na początek udostępniamy podstawowe informacje jakie udało nam się na ten moment zgromadzić w temacie polskich gier na C64. Mamy ponad 150 tytułów z informacjami o autorach, wydawcach, a każdą grę postaraliśmy się opatrzyć, na razie jednym, ekranem przykładowym (ang. screenshotem).

Strona w zasadzie będzie cały czas w rozwoju. Cały czas mamy zamiar dodawać nowe odnalezione tytuły i uzupełniać informacje. W planach mamy także dedykowane podstrony dla każdej z gier choć wiemy że będzie to zadanie żmudne i trudne.

Zadania tego jako prowadzący dział “Polskie Gry na C64portal.pl” podjął się Rebok. Z góry wielkie dzięki Rebok! Trzymamy kciuki i służymy pomocą.

Na razie serwis Polskie Gry ułożyliśmy tak, że w menu u góry znajdziesz tabele z różnymi zestawieniami i dodatkowymi informacjami jak: Autorzy gier, Wydawcy i Developerzy, Czy posiadamy oryginał, Czy gra była tylko w wersji preview czy w pełnym wydaniu. itp. 
Mamy także katalog, który na swoje potrzeby prowadził nasz nieodżałowany kolega Ramos i jakiś czas temu przekazał naszym wspólnym znajomym.

Naszym celem jest stworzenie bazy bazy gier wyprodukowanych w naszym kraju z jak największą liczbą szczegółów jakie uda nam się znaleźć, a docelowo, jak pisałem wyżej z dedykowanymi stronami dla każdej gry.

Mamy nadzieję że uda nam się wspólnie zbudować bazę polskich produkcji na komputery Commodore, w tym także na C+4. Zapraszamy do współpracy. Jeśli chciałbyś/chciałabyś pomóc budować tę bazę z nami zapraszamy na forum. Na forum c64scene.pl mamy wątek gdzie rozmawiamy o rozwoju bazy polskich gier.

W tego typu newsach będziemy Was informować gdy tylko coś nowego pojawi się w tym dedykowanym serwisie.

CarrionCategories: Gry na Commodore64

Tags: , , , , ,